http://purezza.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/foto.sprzatanie-biur-warszawagk-is-99.jpglink
http://purezza.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/foto.1gk-is-99.pnglink
http://purezza.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/foto.2gk-is-99.pnglink
http://purezza.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/foto.3gk-is-99.pnglink
«
»
Loading…

 

 

Galeria

Dla Partnerów

Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane frmy do podjęcia współpracy. Zapewniamy najlepsze ceny i jakość. Prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Można również wykorzystać formularz kontaktowy znajdujący się na naszej stronie.

Facebook

JAK POSPRZĄTAĆ MIESZKANIE?

Sprzątanie domu lub mieszkania to nie lada wyzwanie. Oczywiście stopień trudności zależy nie tylko od powierzchni lokum ale także od stopnia zabrudzenia. Zdarza się także bardzo często że pomieszczenie trzeba najpierw ”odgruzować” aby móc przystąpić do czyszczenia.

„Odgruzowaniem” u nas w firmie żartobliwie określa się bałagan, nieład i nieporządek, który najpierw trzeba poukładać zanim przystąpi się do prac porządkowych. Porozrzucane ubrania, kosmetyki, buty, naczynia i inne niezbędne nam rzeczy muszą znaleźć się na swoim miejscu tak aby po wyczyszczeniu mieszkania lub domu efekt był olśniewający.

Klasyczne sprzątanie czyli takie, które odbywa się nie na wskutek remontu czy budowy nie jest tak bardzo skomplikowane jak wielu z nas się wydaje. Potrzebujemy jedynie chęci zapału do pracy i sprawdzonych technik, które na pewno ułatwią nam pracę.

My po prostu lubimy sprzątać więc jeśli nie masz czasu, ochoty, zapału zadzwoń do nas 

531 856 555.

 

Jeśli obudził się w Tobie zew do działania możesz skorzystać z kliku wartościowych rad popartych doświadczeniem:

 

 Pierwszą rzeczą jaką my zawsze stawiamy sobie na pierwszym miejscu jest podejście do pracy czyli: pomyślcie sobie o efekcie!!! O czystości ładzie i porządku jaki zapanuje już wkrótce wokół Was, Wyobraźcie sobie ten zapach świeżości unoszący się w powietrzu i oczywiście dumę i satysfakcję z samego siebie – nie do opisania prawda?:)

Style sprzątania są różne jedni preferują sprzątać pomieszczeniami (niekiedy tego wymaga sytuacja np. małe dziecko w domu) – każdy pokój po kolei od góry do dołu łącznie z podłogą i zamykamy drzwi , inny wolą sprzątać całościowo i na końcu odkurzanie i mycie podłóg na całej powierzchni.

Wybór należy do Was.

 

Jeśli zaplanowaliśmy sobie gruntowne sprzątanie naszego lokum i już je „odgruzowaliśmy” oraz wybraliśmy którą metodą będziemy działać musimy zacząć nasze prace od najbardziej brudnych robót czyli okien.

Jak umyć okna?kliknij i przeczytaj o tym więcej

 

 

 

Gdy umyjemy już okna w całym domu kontynuujemy czyszcząc myjąc i wycierając rzeczy znajdujące się najwyżej. U mnie są to żyrandole i oświetlenie, dlatego właśnie one będą czyszczone w następnej kolejności.

 

Jak umyć żyrandol kryształowy? - kliknij i przeczytaj o tym więcej

 

W każdym sprzątaniu musimy pamiętać aby podejść do tego z sercem. Czynności wykonywać dokładnie skrupulatnie, rozglądać się w celu zauważenia nowych rzeczy i oczywiście mieć ku temu chęci, tylko wtedy efekt będzie olśniewający a my sami będziemy czuć zadowolenie i dumę z siebie jak i z naszego mieszkania PAMIĘTAJCIE O TYM!

 

Gdy już nasze żyrandole, lampy i inne oświetlenia lśnią możemy przystąpić do następnych prac.

Należy pamiętać o zdjęciu drobnych pajęczyn, które okresowo wiszą pod sufitami. Problem, głównie dotyczy domów nie mieszkań gdyż te często znajdują się blisko natury a jak wiadomo małe pajączki lubią zimować w cieple.

Do tego typu prac polecam specjalną szczotkę to czyszczenia sufitów naprawdę użyteczna, świetna bo takie drobne pajęczyny umiejscowione są zazwyczaj w rogach a ona ma włosie wywinięte na boki i doskonale je zbiera. Koniecznie używajcie jej tylko do tych celów, nie do zamiatania podłogi bo brudne włosie pobrudzi nam ściany.

ZŁOTA ZASADA

W dbaniu o własne gniazdko ważna jest zasada, która zawsze stosuję u siebie w domu jak i u Klientów:
Dbajmy o swoje przyrządy i akcesoria do sprzątania! Starczą na dłużej, nie będą nie miło pachniały, nie spowodują więcej szkód niż pożytku przy następnym użyciu.
Płyny zamykajmy dokładnie z wielu wiadomych już powodów: po pierwsze dzieci! Po drugie rozlanie np. domestosu przysporzy nam kłopotów i dodatkowej pracy lub zniszczy rzeczy znajdujące się w jego pobliżu po wylaniu. Po trzecie: płyny nie będą wietrzały – nie stracą swoich właściwości .

Ściereczki zawsze pierzemy ręcznie lub w pralce – suszymy , składami i odkładamy czyste, świeżutkie na następny raz.

 

Wszystko, co jest na ścianach. Jak zadbać o czystość? Jak umyć tapetę?

Następnymi czynnościami będą tapety, ściany, obrazy.  Zwróćmy na nie uwagę dlatego, że także są nośnikami kurzu. Jeśli w domu lub mieszkaniu posiadamy tapety, które dawno nie były odkurzane możemy odkurzyć odkurzaczem, który posiada specjalne nakładki do tego typu prac lub zdjąć kurz ręcznie i potem przetrzeć całą powierzchnię lekko wilgotną czystą ściereczką. Świetnym pomysłem jest użycie mopa płaskiego do podłogi. Jeśli nasz odkurzacz ma krótką rurę i musielibyśmy stać z nim na drabince użyjmy mopa z suchą płaska nakładką. Ma długą rączkę, czasami także teleskopową oraz doskonale przylega do czyszczonej powierzchni. Dokładnie z góry na dół ściągamy kurz z tapetowanej ściany – zdejmujemy ręcznie nagromadzony brud z nakładki mopa w razie potrzeby zmieniamy na czystą. Gdy już ściany będą pozbawione kurzu może my je przetrzeć delikatnie wilgotnym w czystej wodzie płaskim mopem w ten sam sposób.
Przedmioty, które wiszą na naszych ścianach jak obrazy, ramki ze zdjęciami, lustra oraz wszelkiego rodzaju inne ozdoby także trzeba wyczyścić.
Obrazy wycieramy zawsze na sucho bardzo delikatnie zdejmujemy kurz ściereczka suchą lub puszkiem. Ramki drewniane plastikowe antyramy myjemy płynem do szyb i ręcznikami papierowymi – najszybciej najwygodniej.

Czyszczenie luster jest proste bo te nią tłuste ani nie były narażone na czynniki atmosferyczne z zewnątrz więc wystarczy płyn do mycia szyb oraz ręczniki papierowe. Jeśli jednak w domu jest pies , który swym nosem zostawił nieestetyczne malunki na lustrze może potrzebne będzie użycie ciepłej wody z płynem do mycia naczyń i zmyć rysunki gąbeczką - dopiero potem płynem do szyb. Sposób ten także sprawdza się przy małych dzieciach, które lubią pozostawiać ręczne malunki serkiem, śliną czy innym pożywieniem.
Nie mogę zapomnieć wspomnieć o „magicznych gąbeczkach” – te są niezastąpione w każdym domu a szczególnie tam gdzie są małe dzieci. Magiczna gąbeczka bez szorowania w łatwy, prosty i szybki sposób usunie kredki ze ścian i mebli – NAPRAWDĘ POLECAM.

 

Meble. Jak czyścić meble?

 

Meble każdego rodzaju polecam czyścic wodą z płynem i ciepłą wodą. Nigdy nie bardzo mokra tylko delikatnie zwilżona ściereczka wytrze i zbierze kurz i najważniejsze umyje nasze meble. Następnie wycieramy meble do sucha żeby nie było smug szczególnie jeśli są to meble w połysku. Jeśli nie wytrzemy do sucha nieestetyczne smugi będą widoczne i nie będą wyglądały dobrze, chyba że meble są matowe i białe.

Stare drewniane meble potrzebują po umyciu co jakiś czas nałożenia pasty nabłyszczającej i konserwującej. Pasta nada meblom połysku i sprawi że będą jak nowe!

Nie wiem jak Wy ale ja nigdy nie używam nabłyszcza na nowe meble dlatego, że raz użyte powodują konieczność ciągłego iż używania a zmycie ich (są tłuste ) kosztuje bardzo dużo pracy.

 

Kuchnia i łazienka.

Jak sprzątać kuchnię?

 

Czyszczenie kuchni zależy od jej rodzaju. Duże znaczenie ma stopień zabrudzenia - wiadomo jak dbamy o nia sukcesywnie to pracy będzie mniej, jeśli natomiast zrobiliśmy sobie kilka tygodni wolnego to na pewno nazbierało się nam trochę pracy:)

Kuchnia która jest zabudowana szafami, szafkami od sufitu zaczynamy sprzątać od półek wewnętrznych od góry do dołu. Najlepiej w kuchni sprawdza się ciepła woda w wiaderku lub misce z dodatkiem płynu do mycia naczyń oraz płynu odtłuszczającego typu Ajax. Półki wewnątrz dokładnie wycieramy ściereczką z mikrofibry delikatnie namoczoną . Pamiętamy o wytarciu na sucho suchymi ściereczkami – musimy mieć ich kilka bo szybko stają się mokre. Trzeba zmieniać wodę gdy stanie się brudna gdyż wycieranie brudną wodą spowoduje rozmazanie brudu a nie umycie.

Jeśli nasze szafki kuchenne nie przylegają bezpośrednio do sufitu na pewno na nich znajduje się brudny kleisty osad z tłuszczu.

 

Lodówka. Jak umyć lodówkę?

 

Jak wyczyścić lodówkę ze szklanymi półkami?

 

Potrzebne nam będą:

 

woda

płyn do mycia szyb z alkoholem

płyn do mycia naczyń

gąbka/zmywak kuchenny

szczoteczka

pędzel strzyżony

 

Preferujemy tradycyjny sposób. Wyjmujemy wszystkie półki oraz szufladę z lodówki. Najwygodniej zanieść wszystkie akcesoria do wanny lub prysznica i tam za pomocą gąbki, szczoteczki oraz płynu do mycia naczyń myjemynajpierw z jednej a potem z drugiej strony półki. Pamiętajmy aby za pomocą szczotki wyszyścić brud znajdujący się u zbiegu plastikowej ramki z szybą. Pozostawiamy do wyschnięcia.

 

W czasie gdy nasze umyte półki z lodówki ociekają,możemy wyczyścić ją w środku.

Ponieważ woda będzie nam zamarzała, użyjemy do tego nabłyszczacza na alkoholu.

Płyn domycia szyb z alkoholem nadaje się do tego typu prac idealnie.

Spryskujemy wnętrze lodówki i wycieramy gąbeczką. Ścierka z mikrofibry niezbędna będzie do docierania ewentualnych zabrudzeń.

 

 

 

Jak wyczyścić uszczelkę w lodówce?

 

Pędzel. Pędzel strzyżóny będzie najlepszy!

 

Najpierw na sucho wymiatamy okruchy z uszczelek, następnie moczymy pędziel w wodzie z dodatkiem płynu do mycia naczyń i myjemy pędzelkiem uszczelki. Wycieramy na sucho miękką ścierką i gotowe!!!

 

 

 

 

 

Ciąg dalszy wkrótce...

© 2017. FIRMA SPRZĄTAJĄCA PUREZZA - SPRZĄTANIE BIUR - MYCIE OKIEN - WARSZAWA - LUBIMY CZYSTOŚĆ! MAPA STRONY