http://purezza.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/foto.sprzatanie-biur-warszawagk-is-99.jpglink
http://purezza.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/foto.1gk-is-99.pnglink
http://purezza.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/foto.2gk-is-99.pnglink
http://purezza.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/foto.3gk-is-99.pnglink
«
»
Loading…

 

 

Galeria

Dla Partnerów

Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane frmy do podjęcia współpracy. Zapewniamy najlepsze ceny i jakość. Prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Można również wykorzystać formularz kontaktowy znajdujący się na naszej stronie.

Facebook

Jak umyć okna?

Ja np. lubię myć okna ale wiem, że grono osób nie trawi tej czynności. Postaram się aby rady poniżej przyczyniły się do szybkiej, łatwej i w miarę przyjemnej pracy.

 

Pamiętajmy o tym, że okien nie myjemy w mróz oraz w słońcu. W mróz woda lub detergent zamarznie zanim zdążymy go wytrzeć w słońce drobinki wody wysychają tak szybko, że pozostawiają straszne smugi (proszę mi wierzyć próbował kiedyś – to jest straszna robota i bez efektu!)
Okna myjemy w dobrze naświetlony słoneczny dzień ale zanim słońce zdąży wzejść na tyle wysoko, że promieni będą padały bezpośrednio na szyby najlepiej po południu lub bardzo rano.

Do umycia okien pionowych plastikowych będziemy potrzebowali:
- płyn domycia naczyń
- gąbki
- pędzelki , doskonale oczyszczają ramy okienne z kurzu liści, brudu, Igiel i innych resztek, szczególnie w miejscach mało dostępnych – nie pozostawiają nieestetycznych niedociągnięć w postaci brudu , pędzelki są różne przy pomocy tych na długiej rączce przygotujemy ramę do mycia na górze bez konieczności korzystania z drabinki.
- rękawiczki gumowe – ja lubię te lateksowe bo idealne przylegają do dłoni jednak ich wybór jest dowolny. W sklepach jest ich bardzo dużo w rożnych kolorach, rozmiarach, grubościach a nawet zapachach.
- ściereczki czyste i suche koniecznie muszą dobrze chłonąć wodę i nie pozostawiać pyłku ani paprochów bo wtedy więcej czasu spędzimy na zmiataniu ich niż aą tego warte. Takie sprawdzone już ściereczki, które doskonale się nadają do mycia okien oraz powierzchni szklanych znajdziecie w naszym sklepie internetowym już wkrótce.
- ręczniki papierowe ale także mocne chłonne nie siepiące się paprochami , jeśli nie macie swoich sprawdzonych podczas innych prac kuchennych – polecam te – my je sprawdziliśmy. Są naprawdę ok.
- dobra ściągaczka na pewno jest super rozwiązaniem, musi mieć dobrą solidną gumę, która mocno przylega do okna w innym przypadku więcej pracy niż pożytku. Nie polecam tych kolorowych supermarketach marny efekt i frustracja gdyż guma nie dociska do szyby a jeśli już dociśnie to trzeba tak mocno trzymać, że ręka boli.
Dobre sprawdzone ściągaczki znajdziecie …(w naszym sklepie a tutaj film instruktażowy jak prawidłowo szybko i zwinnie posługiwać się ściągaczką podczas mycia okien zwykłych)
- jeśli ktoś nie chce bądż nie lubi ściągaczki to bez niej także można dobrze umyć okna za pomocą ściereczek bezpyłowych i ręczników papierowych
- do mycia bardzo brudnych białych ram przyda się jeszcze mleczko do czyszczenia - jeśli są bardzo brudne, jeśli są to sezonowo myte okna i nie mają czarnego nalotu wystarczy płyn do naczyń.

Dla osób które lubią świeże ładne zapachy jako dodatek wykończeniowy polecam Ludwik czerwony oraz żółty do mycia szyb.

Koniecznie musimy mieć skrobak do szyb. Takie żółte małe zwykle skrobaki które znajdziecie w naszym sklepie w zupełności wystarczą.

Wyżej wymieniłam rzeczy, które są nie zbędne do dokładnego umycia okien. Wszystkie płyny do szyb nabłyszczające, które możemy użyć na już czystą szybę! – Pamiętajcie o tym! Gdy wykonamy pracę na brudne okna rozetrzemy brud i kurz który się na nich osadził, długo będzie się mazał nie dając pożądanego efektu dlatego zawsze trzeba pamiętać przed nabłyszczeniem żeby okna najpierw umyć.

 

Poradnik - Jak umyć okna?

 

 

Prace zaczynamy od pędzelkowania ramy w środku po otwarciu tak aby wymieś wszystkie pozostałości brudu i kurzu, jeśli jest ich sporo i są duże np. liście może je odkurzyć jednak reszty brudu ssawka odkurzacza nie wciągnie dlatego pędzelki są nie zastąpione.

Usuwamy tak aby nie było żadnych czarnych resztek aby przy myciu ram się nam nie mazały. Pędzelki do mycia okien idealnie pomagają usunąć brud z rogów i brzegów nie pozostawiając brzydkich niedomytych resztek.

Ciepłą wodą z płynem do naczyń i dobrze wyciśniętą ściereczką myjemy ramy jeśli tego wymagają powtarzamy czynność zmywakiem i dopiero póżniej jeszcze raz świeżo wypłukaną ściereczką. Pamiętamy o zmianie wody aby była czysta – brudna woda z powrotem osadza brud!

Jeśli ramy są czyste wycieramy do sucha czystą ściereczką ( musimy mieć ich kilka – suchych).

Szyby myjemy najpierw od środka potem od zewnątrz choć nie ma reguły ja przyjmuję że woda mi na trochę dłużej starczy bo okna od wewnątrz są bardziej czyste i mają mniej kurzu ale jeśli wolicie odwrotnie bo jest Wam wygodniej i wolicie mieć z głowy gorszą pracę to też nie ma problemu.

Najpierw przecieramy szybę wilgotną ściereczką i za pomocą skrobaka usuwamy grudki, resztki, odchody owadów dokładnie z jednej i drugiej strony okna. Szyba koniecznie musi być delikatnie zwilżona bo brud będzie się mazał. Jeśli dokładnie wszystko usuniemy, myjemy szyby zmywakiem, potem czystą wodą z płynem i albo nadmiar wody usuwamy ściągaczką albo sucha czystą ściereczką pocierając czystą szybę do momentu aż będzie sucha.

Każde ewentualne niedociągnięcia czy to przy myciu ściągaczką czy ściereczką usuniemy przy pomocy ręczników papierowych.

 

 

Jak umyć okna drewniane?

Z oknami drewnianymi w zależności od ich stanu postępujemy podobnie jednak nie czyścimy ram cifem tyko płynem do mycia naczyń aby je umyć i odtłuścić. Bardzo uważamy jeśli ich stan jest leciwy i farba płatami odchodzi. Ramy drewnianych okien możemy raz na jakiś czas impregnować specjalnymi woskami, które nanosimy za pomocą ściereczki.

Jak umyć okna dachowe?

Okna dachowe pod względem taktyki i środków myjemy podobnie jednak będzie nam potrzebna drabinka lub jeśli okno mieści się nad wanną brodzikiem sprawdzi się kij teleskopowy na który można dokręcić ściągaczkę oraz „baranka” – ściereczkę, myjkę.

 

Pamiętajmy, po skończeniu prac związanych z myciem okien jeśli chcemy skrobak wykorzystać ponownie w przyszłości musimy go wytrzeć do sucha bo zardzewieje i zamiast nam pomóc następnym razem będziemy mieli niemiłą niespodziankę.

© 2017. FIRMA SPRZĄTAJĄCA PUREZZA - SPRZĄTANIE BIUR - MYCIE OKIEN - WARSZAWA - LUBIMY CZYSTOŚĆ! MAPA STRONY