Jak wyczyścić kabinę prysznicową

Kabina prysznicowa w łazience to miejsce  w którym  chcemy się umyć i odświeżyć . Gdy jest nowa, czysta jej ścianki lśnią  możemy czuć się w niej komfortowo. Jednak w natłoku spraw i obowiązków nie zawsze dbamy  o prysznic regularnie. Kabina prysznicowa wymaga systematycznego i starannego mycia, w przeciwnym wypadku bardzo szybko jej powierzchnia pokryje się nieestetycznie wyglądającymi i trudnym do usunięcia osadami z kamienia wodnego i mydła.


Jeśli czytacie ten artykuł zapewne nurtują was odpowiedzi na pytania:
Jak wyczyścić kabinę prysznicową?
Jak usunąć kamień z prysznica? - gdy nie możemy dbać o kabinę prysznicową regularnie?


Dobrym rozwiązaniem jest po każdym prysznicu, spryskać preparatem do mycia kabin prysznicowych jego powierzchnię, spłukać czystą wodą i wytrzeć do sucha najlepiej czyściwem papierowym lub dobrej jakości ściereczką z mikrofibry.  Do sucha można wytrzeć także kuchennymi ręcznikami papierowymi jednak te powinny być dobrej jakości gdyż  tańsze lub zwykłe domowe pozostawią na powierzchni kabiny prysznicowej drobne białe paprochy.
Wytarcie kabiny do sucha jest ważne ! gdy tego  nie zrobimy po wyschnięciu efekt będzie mierny. Dobry płyn na osady z mydła i kamienia zlikwiduje naloty ale woda, która spłucze chemię z powierzchni pozostawi następne zacieki.


Dlaczego na kabinie prysznicowej powstaje kamień wodny?
Po kąpieli na ściankach kabiny prysznicowej pozostają krople wody. Kiedy woda jest twarda, krople wysychają i tworzą kamień.


Jak umyć prysznic z kamienia?

Najlepiej sprawdzają się sukcesywne działania – łatwo napisać a jeszcze łatwiej powiedzieć. Trudniej wykonać gdy codzienne obowiązki nie pozwalają nam spędzać  czasu na ciągłym polerowaniu prysznica.
Do tego fajnie jest jednak gdy prysznic kojarzy nam się z przyjemnością a nie ze sprzątaniem. Róbmy to jednak chociaż w miarę regularnie gdyż gdy brud się nawarstwi większość ogólnodostępnych  produktów przeznaczonych do czyszczenia ścianek kabiny prysznicowej nie jest w stanie usunąć  kamienia.
Aby ułatwić sobie życia w przypadku kamienia na kabinie prysznicowej warto kupić preparat profesjonalny. Tańsze zwykłe płyny działają powierzchownie i słabiej a tym samym praca jest czasochłonna a my nie chcemy przecież stracić motywacji do działania.


Jak usunąć osady z mydła oraz osady wapienne z kabiny prysznicowej?

Do pielęgnacji kabiny prysznicowej warto wykorzystywać środki przeznaczone specjalnie do tego celu. Używając odpowiednich preparatów czyszczących, przeznaczonych do pielęgnacji kabin prysznicowych zadbamy o to, aby nasza kabina zawsze była czysta i lśniąca.
Wybierając preparat  sprawdzamy czy  zawiera w składzie polimery oraz ma właściwości hydrofilowe i hydrofobowe.


To ważne gdy chcemy ułatwić sobie życie! Polimery tworzą warstwę po której  woda szybko spływa i nie pozostawia zacieków i  smug. Profesjonalny płyn do czyszczenia kabin prysznicowych sprawia również, że czyszczona powierzchnia jest błyszcząca. Efekt jest taki, że moment osadzania się brudu jest opóźniony, a proces kolejnego mycia jest łatwiejszy, gdyż zawarta w nim powłoka polimerowa wypełniają mikrorysy.


Powodzenia!

Tagi

Najczęściej czytane

Jak usunąć naklejki z szyb

Jak usunąć naklejki z szyb

Leave review
Naklejki najczęściej znajdziemy na szybach nowych okien. Jeśli zdejmiemy j...
Read More
Jak wyczyścić kabinę prysznicową

Jak wyczyścić kabinę prysznicową

Leave review
Jak wyczyścić kabinę prysznicową? Jak usunąć kamień z prysznica? - gdy nie ...
Read More
Jak posprzątać mieszkanie

Jak posprzątać mieszkanie

Leave review
Sprzątanie domu lub mieszkania to nie dla jednej osoby duże wyzwanie. Zapra...
Read More
Jak umyć żyrandol

Jak umyć żyrandol

Leave review
Żyrandole kryształowe wyglądają pięknie. Wróciły do łask i są nieporównywal...
Read More