Profesjonalna usługa ozonowania

Ozon posiada właściwości utleniające i dezynfekujące, dociera do najbardziej niedostępnych miejsc, których nie można odkazić za pomocą innych środków.  Ozonowanie jest jednym z najsilniejszych oraz najskuteczniejszych odkażaczy, działający efektywniej niż zwykłe środki dezynfekcyjne.

Ozonowanie Warszawa

Powszechnie wykorzystywany na całym świecie w celu zwalczania bakterii, wirusów, grzybów, drobnoustrojów i innych tworów biologicznych. Doskonale sprawdza się w palcówkach służby zdrowia, gabinetach kosmetycznych, przedszkolach, biurach, domach prywatnych … dosłownie wszędzie. W  czasach pandemii koronowirusa (COVID-19) firm, które oferują usługi ozonowania przybyło  jak grzybów po deszczu a przecież także wcześniej dla zachowania higieny oraz dbałości o komfort życia alergików część osób korzystała z usług ozonowania na przykład szkoły,placówki przedszkolne, kluby malucha czy żłobki.

Wcześniej zlecaliśmy ozonowanie firmom zewnętrznym,dziś współpracujemy z jedną z nich na dobrych warunkach,tak abyśmy byli dla Państwa  skuteczni i konkurencyjni cenowo.
Szukając najodpowiedniejszej profesjonalnej firmy ozonującej oraz czytając,konsultując, oglądając, biorąc udział w  profesjonalnym ozonowaniu co nieco się dowiedzieliśmy.

Teraz na pewno wiemy, że ozonowanie warto a nawet trzeba zlecić profesjonalnej firmie! Nie maco eksperymentować na amatorskim ozonowaniu bo nic nie da- jedynie zapach ozonu ,szkoda pieniędzy i czasu.

Ozonowanie Warszawa
About Us

Dlaczego warto ozonować

Ozonowanie LIKWIDUJE WIRUSY - „koronawirus jest wirusem osłonkowym wrażliwym na ozonowanie, prawdopodobnie nie ma skuteczniejszej metody na zabicie COVID - 19 niż ozonowanie. Naładowana statycznie cząstka ozonu przy kontakcie z cząsteczką wirusa, utlenia ją, skutecznie zabijając wirusa znajdującego się zarówno w powietrzu jak i na powierzchniach przedmiotów” 

Dziennik Zachodni

Ozonowanie jest dobre DLA ALERGIKÓW. Wiosną katar, zapchane zatoki, łzawiące oczy, ciągłe kichanie na samą myśl o kwitnących trawach czy sierści zwierząt. Zimą trapią alergików roztocza,kurz domowy,sierść zwierząt .Tymczasem Ozon zabija roztocza, kurz i inne organizmy, usuwa również pleśnie i grzyby. Zabieg ozonowania należy powtarzać raz w miesiącu. Jest to prosty i skuteczny sposób walki z roztoczami.  


Ozonowanie JEST BEZPIECZNE - ozonowanie przy zachowaniu odpowiednich procedur jest w 100% bezpieczne. Utleniająca siła ozonowania, która niszczy wirusy, bakterie, grzyby  działa przy wysokich stężeniach ozonu. Po zabiegu ozon ulega rozpadowi do cząstek tlenu. Jego stężenie spada do bezpiecznych wartości.


Ozonowanie JEST EKOLOGICZNE - po ozonowaniu odpowiednim ozonatorem (ważne jakim) nie powstają szkodliwe produkty. Cząsteczka ozonu, utleniając cząsteczki organiczne, niszczy je, a sam zamienia się w tlen O2. Stosując ozonowanie wykazujesz zarazem dbałość o środowisko.

Czym jest ozon

Wg. National Geographic

„Ozon to gaz, nazywany niekiedy „aktywnym tlenem”. W naturze powstaje on pod wpływem promieniowania UV (reakcja fotochemiczna) oraz wyładowań elektrycznych w trakcie burz (reakcja bioelektryczna). Istnieją dwa sposoby sztucznego wytwarzania ozonu:
•    za pomocą promieni ultrafioletowych,
•    przy użyciu wyładowań koronowych, które wytwarzają ozon przez przyłożenie wysokiego napięcia do metalowej siatki umieszczonej pomiędzy dwoma dielektrykami.

Oba te procesy, poprzez dodanie energii do cząsteczek tlenu, rozszczepiają je na pojedyncze atomy tlenu (O), które łączą się z innymi cząsteczkami tlenu (O2) wytwarzając ozon (O3). Warto jednak pamiętać, że ozon w stosunkowo szybko ponownie przekształca się w tlen,a co za tym idzie nie może być przechowywany i dostarczany w jakimś zbiorniku lub butli. 

Niemniej jednak ozon może być wytworzony na miejscu odkażania i służy do tego specjalne urządzenie, tzw. generator ozonu. Powstały w ten sposób gaz jest tak samo skuteczny jak występujący naturalnie, pod warunkiem dokładnej kontroli jego stężenia.
Samo działanie ozonu polega przede wszystkim na gwałtownym utlenianiu. 

Napotykając na różne zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu ozon wchodzi z nimi w reakcję chemiczną, powodując ich utlenienie, rozkłada je na mniej złożone i zwykle mniej szkodliwe cząsteczki. Pozostały ozon samoczynnie rozpada się z powrotem do tlenu, co sprawia, że jest on bardzo przyjazny środowisku.

Jeśli masz pytania, zadzwoń (tel. 531 856 555) lub zostaw swój e-mail lub nr telefonu.
Wyślij

Warto przeczytać na naszym blogu

Zachęcamy do lektury naszego blogu. Znajdą tam Państwo wiele ciekawych ale przede wszystkim pomocnych infomacji dotyczących szeroko pojmowanego sprzątania, zarówno w mieszkaniach, domach jednorodzinnych, biurach czy też obiektach użyteczności publicznej.